
WSIS Prizes verseny
Kérjük, szavazatukkal erősítsék az OkosÓvoda Program esélyeit!
Megtartottuk a csoportokban a Folyók napját, amelyen a kicsik is sok vidám játékban vehettek részt. Papírcsónakot színeztek, úsztatták hajójukat a képzeletbeli papír folyón, amin át is kelhettek. Izgalmas horgászós játékban halacskákat fogtak ki a kék vizű folyóból. A Bóbita csoportba a gyerekek varázsoltak egy különleges patakot, amelyet maguk alakíthattak, hol széles folyóvá, hol keskeny patakká alakították. Hol kiscsónak, hol vontatóhajó úszott a vizén, hol tóvá, hol folyóvizzé alakult, de volt olyan is, hogy hidat építettünk és átkeltünk az egyik partról a másikra. Mivel nagyon jó idő volt aznap, elsétáltunk a Gyöngyöshöz is, megfigyeltük a partot, az ott élő növényeket, a szomorú fűzfát és meghallgattuk a patak szomorú csobogását. Elmesélte nekünk, hogy azért folydogál és csobog oly szomorúan, mert nagyon sok szemét állja útját a haboknak, s csengő csobogásukat megtöri a sok-sok műanyag szemét, s ezért nincs kedve énekelni, csak szomorúan csobogni. A Katica csoportba járó gyerekek is bővíthették tudásukat, ismereteiket a folyók és a körülötte lévő élővilággal kapcsolatban. Papírból mindenki saját maga elkészíthette, hajtogathatta a kis csónakját, amit meg is úsztattunk a képzeletbeli, falra kihelyezett „papírfolyónkon”.
A Kerekerdő csoportosok mozgásos ügyességi játékokat játszottak, hajasbabákat, plüssöket „sétáltattak” a csoportszobában. Az Arany János utcában ismerkedhettek gyermekeink a kulturált gyalogos közlekedés szabályaival. A középsős Bóbita csoportos gyerekek mozgással egybekötött verset tanultak ezen a napon. Versenyeztek az udvaron a gyermektaxikon, kipróbálhatták ügyességüket a BoboCar járműveken, dömperversenyen vettek részt, a jelző lámpa színei szerint játszottak és táncoltak vagy épp megálltak az adott jelre. A Katica csoportosok ezen a napon a közlekedéssel kapcsolatos eseményekkel, élményekkel gazdagodtak. Új ismereteket szereztek a közlekedési jelzőtáblákról, a közlekedés szabályairól. A csoportban dolgozó felnőttek a gyerekekkel együtt a csoportban kialakított „busz” -on utaztak. Volt jegypénztáros, sofőr, jegyellenőr, öreg néni, kismama, előzékeny gyermek (utas), aki átadta a helyét, és volt bliccelő is… Mind a gyerekek, mind a felnőttek egyaránt élvezték az utazást.
Kérjük, szavazatukkal erősítsék az OkosÓvoda Program esélyeit!
A Gyerekkel a digitális világban tananyag a digitális gyermekvédelem alapvető szempontjait, a digitális nevelés alapjait mutatja be az érdeklődőknek; támogatást, segítséget, azonnal használható információkat, eszközöket kínál, szórakoztató, interaktív módon. A tananyagban videók és azok szöveges átiratai, reflektáló / gyakorlati feladatok és a további tájékozódást segítő linkek találhatók.
A Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája keretében működő programban az ország számos Digitális Jólét Pontján elérhetőek azok a mentorok, akik tizenegy különböző témakörben tartanak szülőknek szóló médiaműveltség-tanfolyamokat.A linken elérhető a program leírása, egy térképes kereső, és a mentorok kézikönyvéből a digitális generációkról, médianevelésről szóló fejezet.
Digitális gyermekvédelmi GYIK-sorozatunkban azt járjuk körül, hogy milyen lehetőségei vannak a szülőknek, családoknak a kisgyermek médiahasználatának kontrollálására, mik a szülői felügyeleti eszközök és hogyan választhatunk közülük.
Digitális gyermekvédelmi GYIK-sorozatunkban azt járjuk körül, hogy mennyi az ideális képernyőidő, hogyan ismerhetjük föl, ha problémássá válik gyermekünk médiahasználata.
Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája hat témakörben kínál a digitális gyermeknevelés a koronavírus okozta veszélyhelyzetben különösen aktuális kérdéseiben válaszokat a leggyakoribb kérdésekre. Témák: adatvédelem, online zaklatás, gyermekvédelem az online térben, dezinformáció, túlhasználat.
2021/2022 nevelési évre a beiratkozás a Vasszécsenyi Tündérország Óvoda és Körzeti Bölcsődébe.
Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája a szülőknek, családoknak szóló tájékoztató anyaga a tudatos digitális neveléssel, a szabályok és a gyermekkel való párbeszéd egyensúlyának kialakításával kapcsolatban tájékoztat, ad tanácsot. További öt témakörben elérhető tájékoztató: https://digitalisgyermekvedelem.hu/tajekoztatok
Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája a szülőknek, családoknak szóló tájékoztató anyaga a problémás médiahasználat, túlhasználat és a függőség felismerésével, az online tevékenységek figyelemmel kísérésével és a túlhasználattal kapcsolatos problémák megelőzésével kapcsolatban tájékoztat, ad tanácsot. További öt témakörben elérhető tájékoztató: https://digitalisgyermekvedelem.hu/tajekoztatok
Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiája a szülőknek, családoknak szóló tájékoztató anyaga a gyermekek, fiatalok az online térben történő megjelenésével, digitális identitásával és személyiségükre történő hatásával kapcsolatban szolgál tanácsokkal. További öt témakörben elérhető tájékoztató: https://digitalisgyermekvedelem.hu/tajekoztatok
Honlapunk cookie-kat használ, hogy a honlapunkon tett lépéseiről statisztikákat készíthessünk. Ha tovább használja honlapunkat, azzal hozzájárul a cookie-k használatához. Ezzel a tevékenységünkkel mi nem tudjuk Önt személyesen beazonosítani.